Foto in video: Tretja domača zmaga

Nedelja, 2.10.2016; Rokometaši Trima smo še na tretji domači tekmi uspeli zmagati. Premagali smo novinca iz Dola pri Hrastniku, katerega smo dokončno zlomili v drugem polčasu.

RK Trimo Trebnje : RK Dol TKI Hrastnik  33 : 24 (14:11)

Gledalcev: 400

RK Trimo Trebnje: Cvetko 2(1), Djurdjevič 6, Florjančič 1, Grojzdek 1, Vencelj (1 obr), Skol 3, Kotar 3, Sikošek Pelko 1, Udovič 3, Sašek 3, Željko 2(1), Grandovec M., Mlakar 2, Grandovec T. 5, Horžen 1(1), Urbič (15 obr).

RK Dol TKI Hrastnik: Seme, Brilej 1(1), Pintar 1, Ajdari 6(2), Zore, Škorc, Guček 4, Moljk 1, Hriberšek 3, Robnik 2, Jazbec, Ribič, Jakopič 3, Simončič 3, Sikošek.

Tekma se je začela dokaj enakovredno. Vseskozi smo bili v prednosti, a ne več kot za dva zadetka. Gosti so se pokazali kot žilav nasprotnik. V obrambi smo imeli nekaj težav in dobivali (pre)lahke zadetke, medtem ko je napad deloval dobro. Žal se nam je v 13. minuti rahlo poškodoval Kotar (ni več stopil v igro), kar se nam je poznalo pri rotaciji igralcev. V 17. minuti smo uspeli povesti za 3 (9:6), nato pa tako razliko ohranjali do polčasa.

Drugi polčas smo začeli precej bolje in kmalu razliko zvišali na +6 (18:12, 35. minuta). Tako razliko smo držali, gosti pa so najbližje prišli v 42. minuti, ko so znižali na 19:15. Bližje niso mogli, mi pa smo razliko le še povečevali. Obramba je delovala dobro, posledica pa so bili  hitri protinapadi. V 46. minuti je bilo +8 in tekma je bila odločena. Nato smo zamenjali praktično celo postavo, rezervisti pa so uspeli razliko ohranjati do konca tekme. Grojzdek in mladi Horžen pa sta dosegla svoj prvi zadetek za Trimo Trebnje.