Finalni turnir osnovnih šol bo v Škofji Loki

[singlepic id=1709 w=320 h=240 float=left]Finalno prvenstvo osnovnih šol v rokometu v šolskem letu 2012/13 bo v Škofji Loki v ponedeljek, 15. 4. 2013, s pričetkom ob 10.30 uri. Tekme se bodo igrale v športni dvorani Poden. Na finalni turnir so se uvrstile 4 najboljše ekipe osnovnih šol iz Slovenije. Šole, ki so se uvrstile v finale so poleg OŠ Trebnje še OŠ Sava Kladnika -Sevnica, OŠ Ormož in domačin OŠ Škofja Loka -Mesto. Aktualni prvak v rokometu za osnovne šole je OŠ Trebnje, ki je lani na finalnem turnirju v Ormožu zasluženo osvojila prvo mesto v državi. Letos pa so Trebanjci znova v samem vrhu, saj so se brez poraza zopet uspeli prebiti na finalno tekmovanje kar je za trebanjski rokomet samo potrditev, da prihajajo odlične mlade generacije iz vrst RK Trimo Trebnje, ki se bodo že čez nekaj let lahko prebile do članske ekipe in še naprej odlično zastopale barve Trebanjskega kluba.

RAZPORED TEKMOVANJA

10.00: Prihod ekip

10.30: Otvoritev turnirja – pozdrav ravnateljice šole gostiteljice, kulturni program

15.00: Razglasitev rezultatov in podelitev priznanj

Med posameznimi tekmami se s kulturnim programom predstavijo gostujoče ekipe.

Na tekmovanju bo izvajalec tekmovanja izbral tudi najboljše posameznike

Ekipa ima  lahko največ 14 igralcev. Igralni čas je 2 x 12 minut s triminutnim odmorom med polčasom tekme in desetminutnim med zaporednima tekmama. Izključitev igralca je 1 minuta. Igra se z žogo obsega54 cm.