Državni prvaki premočen nasprotnik

Četrtek, 21.8.2014; Rokometaši Trima smo gostovali v Celju in morali priznati premoč državnim prvakom Celju Piv. Laško. Domačini so bili boljši predvem v drugem polčasu in nas uspeli premagati z rezultatom 34:25 (16:14).

Trimo se je dobro upiral v prvem polčasu. Manjkal nam je rahlo poškodovani Skol, tako da je celo tekmo moral odigrati Murčehajič. Prikazanih je bilo nekaj lepih potez, Celje pa je imelo pobudo. Trimo pa se je kar lepo upiral in dihal za ovratnik domačinom. Ti se niso uspeli odlepiti več kot za tri zadetke, na zaključku polčasa smo celo imeli napad za izenačenje, ki ga nismo izkoristili, nato pa v zadnji sekundi prejeli gol. S prikazanim v prvem delu smo bili lahko zadovoljni, v drugem polčasu pa se je poznala daljša klop Celja. Tako je razlika ves čas naraščala, mi pa smo ne glede na rezultat igrali z vsemi igralci. Zapravili smo nekaj lepih priložnosti (3 sedemmetrovke) in državni prvaki so povečevali razliko. Najvišja razlika je znašala 10 golov, na koncu pa smo tekmo izgubili za 9. Tekma nas je malo spravila v realne okvirje, dobili pa smo malo širšo sliko sposobnosti ekipe. Najboljši strelci za Trimo so bili Florjančič 7 ter Murčehajič in Ferkulj po 4.