Derbi 8. kroga NLB lige pripadel Ribničanom

Danes je bil v športni dvorani OŠ Trebnje odigran derbi 8. kroga NLB lige med ekipama Trima Trebnjega in Rika Ribnica. Obračun je pripadel slednjim, ki so z rezultatom 17:29 ostali neporaženi v prvenstvu.

V uvodnih minutah tekme smo se zelo dobro zoperstavili tekmecu in v 10. minuti z golom Cirarja tudi povedli s 4:3. Sledil je črn niz domačih, saj so gostje iz Ribnice z delnim izidom 0:4 prišli do prednosti +3 (4:7), nato pa smo lahko videli igro »gol za gol«. V 24. minuti je Seferović z dvema zadetkoma popeljal Trebanjce do zaostanka z -1 (9:10), ekipi pa sta na odmor odšli z rezultatom 10:12 v ribniško korist.

Tudi v drugem delu igre so gostje navduševali in v 42. minuti celo povedli že za +6 (12:18). V nadaljevanju je vodstvo suhorobarjev znašalo že +9 (14:23), tako da Trebanjci nismo imeli prav nobenih možnosti več za zmago, ki je z rezultatom 17:29 pripadla Riku Ribnici.

Pri domačih je štiri zadetke prispeval Uroš Udovič, v gostujoči zasedbi pa je z devetimi zadetki blestel Rok Setnikar.

Izjava Benjamina Teraša po tekmi:

NLB liga, 8. krog:

Danes, ob 19.00:

RK Trimo Trebnje – RD Riko Ribnica 17:29 (10:12)

RK Trimo Trebnje: Brana 5 obramb, Urbič 3 obrambe; Cvetko 1, Jerlah, Matic Kotar 1, Seferović 2, Dobovičnik 3, Miha Kotar, Marko Kotar, Udovič 4, Sašek 2, Redek, Bojanić, Grbić, Grandovec 2, Cirar 2; Trener: Benjamin Teraš.

RD Riko Ribnica: Bojić 12 obramb, Glavan, Klarič 4 obrambe; Strmljan 5, Horvat, Vujačić 4, Žagar 1, Knavs 6, Lešek 1, Blaž Nosan, Kovačič 1, Pucelj 2, Tomšič, Mitja Nosan, Setnikar 9, Košmrlj; Trener: Siniša Markota.

SPONZOR PETKOVE TEKME – TRGOVINA DARKA:

Sponzor petkove tekme proti Riku Ribnici bo TRGOVINA DARKA, ki se ukvarja predvsem z darili za razne rojstne dneve, nakitom, galanterijo, kozmetiko, igračami itd.