Delitev točk v Novem mestu

Sobota, 21.3.2015; Rokometaši Trima smo v Novem mestu po hudem boju uspeli osvojiti točko. Tekma se bi lahko nagnila tudi na eno in drugo stan, po izteku tekme pa je Jelovčan odbranil sedemmetrovko.

MRK Krka : RK Trimo Trebnje   24 : 24 (11:13)

MRK Krka: Jurečič 2, Lavrič 4, Didovič 1, Okleščen 2, Rojc 2, Štangelj, Irman 1, Jakše, Rašo, Smolnik 6(1), Vidmar, Furdi, Cvikl 2, Božič, Adamčič, Klobčar 4(1).

RK Trimo Trebnje: Jelovčan(11 obr), Femec, Radelj 3, Skol 6(2), Kotar, Sušin 2, Željko, Potočnik 7, Udovič 1, Sašek 3, Ferkulj, Grandovec M., Grandovec T., Florjančič 2, Brana (1 obr), Urbič.

Začetek tekme je pripadel domačinom, ki so povedli 4:1. Prednost so držali do polovice polčasa, ko smo jih na izidu 6:6 ujeli. Igrala se je prava, borbena tekma. Izid je bil izenačen do 18 minute, nato smo prevzeli pobudo. Povedli smo za gol in prednost držali do polčasa, katerega smo zaključili z dvema zadetkoma prednosti.

Tudi v drugem polčasu nismo popuščali, čeprav smo takoj na začetku zgrešili sedemmetrovko. Ohranjali smo prednost in prišli do treh golov prednosti (13:16, 14:17). Domača ekipa ni popuščala, a smo uspeli priti tudi do štirih golov prednosti. Krkaši so se približevali in nam dihali za ovratnik. Prepolovili so prednost in v zadnjih minutah se je obetala odprta tekma. Po nekaj naših napakah so nas domačini ujeli in izenačili na 23. Minuto in pol do konca smo imeli napad, ki smo ga preko Radlja uspešno zaključili. Domači smo imeli skoraj minuto za zadnji napad, katerega so uspešno zaključili 20 sekund do konca. 15 sekund do konca smo vzeli minuto odmora in se dogovorili za zadnji napad. A odigrali smo ga slabo in ob menjavi vratarja z 7 igralcem naredili napačno menjavo. Tako so domačini dobili žogo in imeli zadnji napad, ostalo je še 5 sekund. Ob izteku igralnega časa so izsilili sedemmetrovko. Le-to je izvajal Smolnik, Jelovčan pa je strel branil. Po tekmi je trener Trima Roman Šavrič povedal:” Čestitam fantom za borbeno predstavo. Borili smo se po najboljših močeh, vsi so dali od seba 100%. Tekmo bi lahko izgubili in tudi dobili, izšlo se je tako kot se je. Upam, da bomo tako zavzeto igrali tudi na preostalih tekmah, z malo manj napakami pa bomo nevarni še vsem tekmecem.”