Celje pričakovano boljši nasprotnik

Sobota, 9.5.2015; Rokometaši Trima smo pričakovano izbubili prvo polfinalno tekmo končnice za naslov državnega prvaka. Državni prvaki rokometaši Celja Piv. Laško so upravičili vlogo favorita.

RK Celje Piv. Laško : RK Trimo Trebnje   35 : 20 (18:11)

RK Celje Piv. Laško: Lesjak, Blagotinšek 3, Ivić 3, Žuran 1, Janc 8, Razgor, Suholežnik 2, Marguč 2(1), Cvetko 1, Poteko 1, Skok, Miklavčič 4, Slišković 4, Zarabec 3(1), Kodrin 1, Žvižej 2.

RK Trimo Trebnje: Radelj 2, Murčehajić 2(2), Križman 2, Kotar 3, Sušin 2, Željko 1, Potočnik 2, Udovič, Sašek 2, Ferkulj 1, Grandovec M., Grandovec T., Florjančič 3, Brana (5 obr), Urbič (4 obr).

Rokometaši Trima smo tekmo začeli borbeno. To nam je prineslo celo vodstvo na začetku tekme (1:3), Celjani so nas lovili. Tako so v 8 minuti izenačili in prevzeli rahlo pobudo. Vodstvo domačinov se je gibalo med dvema in štirimi zadetki prednosti. Proti koncu polčasa je do izraza prišla tudi daljša klop, tudi sami pa smo načrtno igrali z vsemi igralci (manjkala sta poškodovana Skol in Jelovčan). Do konca polčasa smo tako žal izgubili priključek in domačini so ušli na +7.

Drugi polčas smo sklenili igrati enako borbeno. Žal nismo imeli tudi športne sreče, saj smo zgrešili dve sedemmetrovki in kar nekaj čistih priložnosti. Tako smo Celju dovolili, da so nam še bolj ušli in praktično rešili tekmo (24:11, 41. minuta). Noto smo zaigrali rahlo bolje, a kaj več nismo uspeli storiti. V zadnjih petnajstih minutah smo na obeh straneh kar konkretno premešali postave. Za nas so take minute dobrodošle za igralce, ki se prebijajo v prvi plan. Tekma se je končala z zanesljivo zmago Celja, v taboru Trima pa velike žalosti ni bilo. Veseli pa smo bili povratka Murčehajića, ko je praktično izgubil celotno sezono. Zaenkrat ne tvegamo (čeprav je poškodba sanirana) in izvaja le sedemmetrovke.

Čaka nas še druga tekma, že v sredo, 13.5.2015 ob 20:00 v Trebnjem, kjer se želimo predstaviti v dobri luči in kar se da namučiti favorite za letošnji naslov državnega prvaka.