Celje močnejše, a nismo razočarali

Sreda, 13.5.2015; Rokometaši Trima so pričakovano izgubili še drugo polfinalno tekmo proti ekipi Celja Piv. Laško.

RK Trimo Trebnje : RK Celje Piv. Laško   27 : 39 (14:22)

RK Trimo Trebnje: Femec, Radelj 1, Murčehajić 3(3), Križman, Skol, Kotar 3, Sušin 5, Željko 1, Potočnik 10, Udovič 1, Sašek 2, Grandovec M., Grandovec T. 1, Florjančič, Brana (4 obr), Urbič (6 obr, 1 x 7m).

RK Celje Piv. Laško: Lesjak 1, Blagotinšek 3, Ivić 3, uran 2, Janc 6, Suholežnik, Marguč 1, Cvetko 2, Poteko 2, Skok, Miklavčič 1, Slišković 4, Zarabec 9, Kodrin 3, Žvižej 2.

Celjani so pričakovano in tudi zasluženo zmagali. Upirali smo se po najboljših močeh, pozna pa se odsotnost poškodovanih Jelovčana, Ferkulja, Florjančiča, Skola, Murčehajića (streljel le sedemmetrovke) in Grandovec Maja. Pa tudi brez teh igralcev smo se hrabro spopadli z močnejšimi gosti in na začetku bili v rahli rezultatski prednosti. Celjani so kmalu vzpostavili ravnotežje in vodili za gol, dva. Poznalo se je, da smo imeli praktično le dve menjavi, tako da nismo mogli slediti tekma gostov. Do sredini polčasa smo zaostajali za 4 (11:15), nato pa nekaj napak in hitro prejetih golov in Celjani so se odlepili na +7 (12:19). Tako so gostje z prvo postavo opravile večji del posla, do polčasa so razliko še povečali.

Drugi polčas smo želeli vseeno igrati na polno in poizkušati prikazati dober rokomet. Uspelo nam je nekaj dobrih akcij in ostajali smo na razliki pod -10. Vednar Celjani, še vedno v polni postavi, se (še) niso ustavljali in vodstvo še povečevali (16:26). Razpoloženi Potočnik (10 zadetkov)pa je poskrbel, da smo zaostanek zopet držali pod -10, prišli smo na zaostanek iz prvega polčasa (22:30). Nato smo tudi mi igrali praktično z našo mladinsko ekipo, za fante je bil to dober trening. Končna razlika je realna, Celjani so dokazali svojo moč, mi pa smo lahko veseli, da smo se našli v taki situaciji.

Po tekmi je trener Trima Roman Šavrič povedal: “Brez parih igralcev prve postave je težko igrati, v našem primeru tudi kompletni ne bi bili čisto konkurenčni. Smo pa zato tekmo s pridom izkoristili za nabiranje prepotrebnih izkušenj. Nismo igrali tako slabo, kot kaže rezultat, zadovoljen sem z tem, kar smo prikazali. V polfinalu realno nismo mogli pričakovati presenečenja, upamo na drugačno zgodbo v tekmah za 3. mesto.”