Bili smo gosti El Jaisha iz Katarja

Torek, 20.8.2013; Rokometaši Trima so na povabilo katarcev El Jaisha odigrali trening tekmo v Zagrebu. El Jaish s pripravlja na septemberski Super Globe, so pa tudi zmagovalci kraljevega pokala, ki se je odigral maja letos.

Z veseljem smo sprejeli vabilo katarcev in se pomerili na prijateljski tekmi v Domu športova v Zagrebu. El Jaish je ekipa, v kateri so trenutno (samo za Super Globe) zbrani vsi najboljši katarci okrepljeni z reprezentanti Egipta in Tunizije, tu je še danski reprezentant Nikolaj Markussen ter črnogorec Roganović in hrvat Kević. Trimo zopet ni nastopil v celotni postavi. Manjkali so Ratajec in Femec (poškodba) ter Korelec (službene obveznosti), po nekaj tekmeh pa sta zaigrala Sušin in Radelj. Tekmo smo lepo začeli na obeh straneh, ekipa El Jaisha presenetljivo igra zelo hiter in kombinatoren rokomet. V začetku so povedli katarci, nato pa se je Trimo uspel približati ob izjemnih obrambah Ferlina. Prvi polčas je bil skoraj ves čas izenačen, na koncu pa par napak in daljša klop gostov in rezultat je glasil 15 : 8. Nato smo drugi polčas dobro začeli in zmanjšali razliko na -5 (11:16), za kaj več pa nismo bili sposobni. Dobro smo se upirali vse do sredine polčasa, nato pa menjali celo postavo, kar se je poznalo na rezultatu. Pomembno je bilo, da so vsi igrali, prve minute sploh pri članih je dobil Matic Kotar. Rezultat je bil na koncu 34 : 21, a smo kljub porazu lahko zelo zadovoljni. Stelci za Trimo so bili Ferkulj 6, Sušin 5, Rojc 4, Radelj in Murčehajič 2, Skol in Florjančič 1. Po tekmi smo bili še gostje na večerji, ki so jo pripravili gostitelji. Zahvalili so se nam, da smo bili sparing partnerji in shranili kontakte za morebitno bodoče sodelovanje.

Naslednjo prijateljsko tekmo pa igramo v četrtek v Šmartnem pri Litiji s pričetkom ob 19:30 uri.