6. in 7. krog mladinske lige

mladinci, sezona 2015/16POLOVIČEN USPEH

RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO: RK TRIMO   29:27 (16:14)

Sreda 11.11.2015. V zaostali teki smo se pomerili z vrstniki iz Celja. Prikazali smo bojevito igro in razlika je nastala samo zaradi nezbranosti pri zaključnih strelih v končnici tekme. Med strelce se je vpisalo devet igralcev, prednjačil pa je Marko Kotar z 10 goli. Je pa vprašanje, kako bi se končalo, če bi nastopili v popolni postavi, saj je manjkalo kar nekaj nosilcev igre.

RK TRIMO: RD RIBNICA   31:30 (15:17)

Nedelja 15.11.2015. Obetal se je razburljiv dvoboj, tako kakor je zmeraj med tema ekipama. Gosti, ki so fizično in višinsko veliko močnejši so gospodovali na igrišču ravno v teh dveh segmentih. Obramba 5:1 ni delovala dovolj odločno, tako da smo polčas zaostajali za dva zadetka. Veliko bolj bojevito in z obrambo 5+1 smo začeli drugi polčas in prednost gostov smo vztrajno zmanjševali. V 56 minuti prvič poravnali in zadnje minute končali zelo uspešno ter celo povečali prednost za dva zadetka. Gosti so poskušali, vendar sreča je bila na naši strani. Zasluženo. Strelsko je prednjačil Matic Kotar z 8 goli in Luka Pernovšek z 6 goli. Pohvaliti pa je treba Kristjana Horžena za dobro iznajdljivost in realizacijo na 6-meterski črti. Ostali strelci: Mlakar 3, Krevs 1, Kotar Miha 3, Verbič 1, Željko 2 in Kotar Marko 3. Vsi trije vratarji so prispevali svoj delež, odločil pa je Vencelj Nejc z vrhunskimi obrambami in tehtnico prevesil na našo stran.

Ne smemo pa pozabiti navijače, ki so skozi celo tekmo z svojim navijanje dajali fantom vzpodbudo.

Naslednjo tekmo igramo z glavnim kandidatom za naslov RK Krko v Novem Mestu, v nedeljo ob 16.30 uri.