27. cvičkov derbi pripadel Novomeščanom

Rokometaši Trima Trebnjega so na 27. cvičkovem derbiju tesno izgubili proti novomeški Krki z rezultatom 23:24, a pokazali, da lahko igrajo tudi pred nabito polno dvorano, v kateri se je zbralo kar 600 gledalcev.

Dvoboj smo pričeli odlično, saj je bilo že v uvodnih minutah prisotne veliko želje po zmagi. V 3. minuti so domači povedli 2:0, prednost pa je kasneje narasla že na +3 (4:1). V nadaljevanju pa so se postopoma začeli prebujati tudi Krkaši in z boljšo predstavo v 14. minuti izenačili na 6:6. Sledila je trda igra »gol za gol«. V končnici prvega dela so bolje zaigrali Krkaši in z delnim izidom 0:3 prišli do prednosti +2 (12:14). Moštvi pa sta na odmor odšli z rezultatom 12:15.

V drugem delu so tempo igre večinoma narekovali Krkaši in prednost držali med tremi in štirimi zadetki. Domačim je v zadnjih desetih minutah uspelo dohiteti Novomeščane, ki so v 55. minuti vodili le še za +2 (21:23). Sledila je precej razburljiva končnica, v kateri so bili na koncu vendarle boljši gostje in slavili z rezultatom 23:24.

V trebanjski zasedbi je šest zadetkov prispeval Adam Seferović, pri gostih pa se je z osmimi goli izkazal Jaka Jakše.

Trebanjce v prihodnjem krogu čaka gostovanje v Dobovi.

Tevž Grandovec po 27. cvičkovem derbiju:

NLB liga, 14. krog:

RK Trimo Trebnje – MRK Krka Novo mesto 23:24 (12:15)

RK Trimo Trebnje: Urbič 1 obramba, Brana 5 obramb, Hasić; Cvetko 1, Seferović 6, Dobovičnik 5, Matic Kotar 1, Miha Kotar 3, Marko Kotar 3, Udovič, Sašek, Redek, Bojanić, Grbić, Grandovec 1, Cirar 3; Trener: Benjamin Teraš.

MRK Krka Novo mesto: Tomić 5 obramb, Brajer; Leon Rašo 3, Bevec, Didovič 1, Okleščen 1, Pršina 3, Irman 2, Jakše 8, Klemenčič, Dino Rašo, Batagelj, Papež 5, Kukman 1, Matko, Florjančič; Trener: Mirko Skoko.